Navigácia

 • Krajská prehliadka SOČ 5. apríl 2019 Trnava

  V piatok 5. apríla sa uskutočnila krajská prehliadka Stredoškolskej odbornej činnosti. Zúčastnili sa jej 3 žiaci našej školy. Získali výborné umiestnenie. Odbor Biológia - Pestovanie a kríženie gladiol - Tomáš Pápaj 1. miesto, odbor Pôdohospodárstvo - Život s včelami - Šimon Masničák 1. miesto a odbor Problematika voľného času - Estetika vo floristike  Lucia Chmolová 3. miesto. Blahoželáme a želáme veľa úspechov na celoštátnej prehliadke.

  Chmolova.PDFPapay.PDF​​​​​​​

 • Kulla Flóra Bratislava

  Od štvrtka 4. apríla do nedele 7. apríla 2019 sa na výstavisku Incheba v Bratislave uskutočnil už 40. ročník výstavy FLÓRA Bratislava. Naša škola sa prezentovala expozíciou Matiné pre Flóru. Súčasťou podujatia je súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov. Naše študentky dosiahli vynikajúce umiestnenie.V kategórii Junior Viktória Tomanová získala 1. miesto a Blanka Drinková 2. miesto. Hrdí sme aj na našu absolventku Klaudiu Martinkovú , ktorá v kategórii Senior získala 3. miesto. Blahoželáme.

 • Budúcich záhradníkov inšpirovali profesionáli

  Reportáž z prednášky Janky Bielikovej a Pavla Chlouby z relácie Hurá do záhrady sledujte na TV Karpaty 11.3. 2019

 • HURÁ DO ZÁHRADY

  V utorok 19. marca 2019  v areáli našej školy natáčali diel populárnej relácie Hurá do záhrady, ktorý RTVS bude vysielať 7. apríla 2019. Využili priestory skleníka a areál praxe, aby pre divákov pripravili zaujímavé a poučné vysielanie. 

 • Letná škola ovocinárstva

  V termíne 11. -14. marca 2019 sa 7 žiakov našej školy zúčastnilo kurzu, ktorý zorganizovala SPU Nitra, pod názvom Letná škola ovocinárstva. Žiaci si upevnili a rozšírili vedomosti, ktoré získali v predmete Ovocinárstvo a Prax. Zaujímavá a inšpiratívna bola exkurzia do ovocinárskych podnikov PD Tvrdošovce a Emilove sady Dvory nad Žitavou. Program: Letna_skola_Ovocinarstva.pdf

 • HURÁ DO ZÁHRADY streda 6. marca 2019 o 16.00 hod.

  Srdečne Vás pozývame na prednášky a rozprávanie o záhrade. Prídu Janka Bieliková a Pavel Chlouba, ktorých poznáte z relácie Hurá do záhrady. Dozvite sa všetko nielen o hortenziách ale aj o iných záhradníckych "láskach".

  Miesto: Spoločenská miestnosť SOŠ záhradnícka, Brezová 2, Piešťany

  Kedy: 6. marca 2019 o 16.00

  Vstup je voľný 

  Reportáž z podujatia na TV Karpaty 11.3. 2019 "Budúcich záhradníkov inšpirovali profesionáli"

 • Lyžiarsky výcvik SKI Telgárt

  V poslednom januárovom týždni absolvovali žiaci 1.a 2. ročníka lyžiarsky výcvik. Strávili  5 veselých dní v krásnej prírode. Naučili  sa lyžovať alebo sa zdokonali v lyžiarskych zručnostiach. Počasie nám ukázalo všetky svoje zimné tváre. Od sneženia cez mrazík, slniečko aj mrznúci dážď.

 • Deň otvorených dverí

  Srdečne pozývame záujemcov o štúdium,  žiakov 8. a 9. ročníkov a rodičov, na Deň otvorených dverí 6. decembra 2018. Pripravili sme si pre Vás ukážky prác žiakov, otvorené hodiny, prezentáciu odborov záhradnícka výroba a služby a záhradný dizajn. 

 • Kopidlenský kvítek 2018

  Od 10. do 11. októbra 2018 sa v Strednej škole záhradníckej Kopidlno (Česká republika) konal 25. ročník súťaže mladých záhradníkov Kopidlenský kvitek. Žiaci súťažili v 6 súťažných disciplínach- rezkovanie, vrúblovanie, pikírovanie, poznávanie rastlinného materiálu, aranžovanie a prekvapenie.

  Naše družstvo v zložení Šimon Masničák, Daniela Ružičková, Lucia Chmolová získali krásne druhé miesto. Čiastočné výsledky nás tiež potešili. Daniela Ružičková 1. miesto - poznávanie rastlinného materiálu a 2. miesto Cena riaditeľky školy. Lucia Chmolová 1. miesto vrúbľovanie a 3. miesto v celkovom poradí a Šimon Masničák 1. miesto - prekvapenie.

  Súťaže sa ako jednotlivec zúčastnil aj žiak 1. ročníka Andrej Špigura, ktorý nesklamal a nedal sa medzi staršími spolusúťažiacimi zahanbiť.

 • JAHRADA 2018

  12.-13. októbra 2018 sa na Výstavisku v Trenčíne konal 17. ročník súťaže Jablko roka. SOŠ záhradnícka Piešťany  sa tradične zúčastnila kompozíciou vystaveného ovocia. Vystavujeme našu úrodu z pomologického sadu kreatívne upravenú do umeleckej kompozície. Získali sme  zlatú medailu a diplom za 1. miesto  za expozíciu „Symfónia v ovocí“.

 • 25. ročník súťaže VICTORIA REGIA pozná víťazov

  V stredu 19. septembra po náročnom pracovnom dni boli na slávnostnom galavečere vyhlásení víťazi národnej súťaže vo viazaní a aranžovaní kvetov VICTORIA REGIA .

  kategória základné školy

  1. miesto Silvia Pavúrová, IV. ZŠ Považská Bystrica

  2. miesto Sofia Gvuščová, ZŠ Mojmírová Piešťany

  3. miesto Soňa Jánošíková, II.ZŠ Senica

  kategória záhradnícke školy:

  1. miesto Vlastimil Kucharovič, SŠZaZe Děčín

  2. miesto Vanda Tmějová, SŠZaT Litomyšl

  3. miesto Katarína Cisáriková, SOŠ záhradnícka Piešťany

  kategória profesionáli

  1. miesto Ing. Ján Milt, Květiny Milt s.r.o. Plzeň

  2. miesto Ing. Róbert Bartolen, Robert Bartolen

  3. miesto Klaudia Martinková, ZF MENDELU Brno

  Kompletné výsledky v záložke VICTORIA REGIA 2018

 • VICTORIA REGIA 2018

  Do galérie VICTORIA REGIA 2018 boli pridané fotografie.

 • 50. VÝROČIE ŠKOLY

  Važení absolventi, zamestnanci a priaznivci našej školy. SOŠ záhradnícka oslavuje 50. výročie svojej činnosti v oblasti záhradníckeho vzdelávania. 

   

  Riaditeľstvo Strednej odbornej školy záhradníckej v  Piešťany

  Vás pozýva na oslavu 50. výročia založenia školy,

  ktoré sa uskutoční v sobotu 22. septembra 2018 o 10:00 hod v areáli SOŠ záhradníckej, Brezová 2, 921 77 Piešťany

  Program:

  10.00 hod        Stretnutie absolventov, učiteľov a zamestnancov školy

  11.00 hod        Záhradná slávnosť

  13.00 hod        Kvetinové Korzo

   

  Prídte si zaspomínať a porozprávať sa so spolužiakmi a učiteľmi. Po 13. hod. sa spoločne zúčastníme Kvetinového korza v meste Piešťany. Alegorické vozy pripravujú naši študenti, Vy sa môžete prizdobiť kvetinovým klobúkom alebo kvetinovým oblečením. Zároveň možete navštívíť výstavu prác 25. ročníka súťaže VICTORIA REGIA.

  Tešíme sa na Vás.

 • 9. európsky šampionát mladých záhradníkov

  V termíne  20. – 25. augusta 2018 sa v Strednej záhradníckej škole Rajhrad v Českej republike konal 9. európsky šampionát mladých záhradníkov. Družstvo našej školy v zložení Šimon Masničák, Alžbeta Horanová a Lucia Chmolová pod vedením Ing. Petra Kollára reprezentovalo nielen našu školu ale aj Slovensko v záhradníckych zručnostiach. Naše družstvo sa umiestnilo na 8. mieste z 19 súťažných družstiev. Šimon Masničák získal v zmiešaných medzinárodných družstvách  1. miesto. Blahoželáme!!!!

 • VICTORIA REGIA 2018

  Zverejňujeme prvé otázky a odpovede k súťažným úloham VR2018   Otazky_a_odpovede(1).docx​​​​​​​

 • VICTORIA REGIA 2018

  SOŠ záhradnícka a SAKF vyhlasujú 25. ročník súťaže VICTORIA REGIA .

  Propozcie a prihláška sa nachádzajú v záložke VICTORIA REGIA  Propozicie_VR_2018(1).pdf  Propozicie_zakladne_skoly.pdf​​​​​​​  Nádoba pre základné školy výška 10 cm, priemer 13 cm 

 • Kaštieľ Dolná Krupá - Slávnosť ruží

  Každoročne sa podieľame na príprave Slávnosti ruží v Dolnej Krupej pri Trnave, kde žila známa pestovateľka ruží grófka Mária Henrieta Choteková. Krásna ružová záhrada a nádherný historický park otvára svoje dvere 2. júna na Slávnosť ruží.

 • Flora cup 2018

  Súčasťou podujatia Flóra Bratislava je aj súťaž vo viazaní a aranžovaní kvetov Flora cup. Naši študenti získali výborné ocenenie:  v celkovom poradí Peter Morvay 1. miesto,  Daniela Ružičková 2. miesto a Katka Cisáriková 5. miesto. Blahoželáme aj Ing. Marte Rybovej, ktorá ich pripravovala. 


 • Flóra Bratislava 2018

  V termíne 3.-6. mája sa v Bratislave na výstavisku Incheba konala Flóra Bratislava - výstava kvetov a záhradníckych kompozícií. Naša škola tradične pripravila svoju výstavnú plochu v duchu témy  súťaže Flora cup  Kvetinový výklad. ako naše dielo vyzeralo pozrite si na fotografiách

 • Mladý tvorca 2018 Nitra Výstavisko Agrokomplex

strana:

Novinky

Kontakt

 • Stredná odborná škola záhradnícka, Brezová 2, 92101 Piešťany
  Brezová 2, 92177 Piešťany
 • +421 33 7625695

Fotogaléria